• Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Öntürk'ten Sert Eleştiri: "Liyakatsız Personelle Bu İş Yürümez"
  • Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Öntürk'ten Sert Eleştiri: "Liyakatsız Personelle Bu İş Yürümez"
   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Öntürk'ten Sert Eleştiri: "Liyakatsız Personelle Bu İş Yürümez"
   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, belediyenin işleyişinde yaşanan aksaklıkları ve personel sorunlarını sert bir dille eleştirdi. Lütfü Savaş döneminde alınan liyakatsız personelin projelerin hayata geçmesini engellediğini belirten Öntürk, "HBB liyakat anlamında yetersiz" dedi. Projelerin hızla tamamlanabilmesi için merkezi hükümetten destek beklediklerini ifade eden Öntürk, "Sağ olsun Cumhurbaşkanımıza rica ettik, bakanlarımıza talimat vererek 'kanun çerçevesinde Hatay'ın işlerini yapın' dedi" şeklinde konuştu.
   30.05.2024 - 10:27 | Son Güncelleme:30.05.2024 - 10:27
   G.Albayrak
   224

   "Liyakatsız Personelle Bu İş Yürümez"

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, göreve geldiği günden bu yana karşılaştığı zorlukları ve personel sorunlarını sert bir dille eleştirdi. Lütfü Savaş döneminde alınan liyakatsız personelin, belediyenin işleyişini ciddi şekilde aksattığını belirten Öntürk, bu durumun projelerin hayata geçmesini engellediğini vurguladı.

   Öntürk, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Ben işler yürüsün diye çırpınıyorum. Dört defa söylüyorum, işleri yürütemiyorum. İnsan kaynağı olarak fazlasıyla var. Ancak personel ile ilgili o kadar bir dağınıklık var ki yıllarca iş yapamayan, kendi işi olmayan, kendi uzmanlık alanına uygun olmayan personel almışlar. Bu nedenle görev alma, sorumluluk alma ve proje yürütme konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu süreci yönetmek kolay değil."

   "Proje Ekibi Yok, Liyakat Yetersiz"

   HBB Başkanı, projelerin hayata geçirilmesi konusunda ciddi eksiklikler yaşandığını ve liyakat anlamında yetersiz olduklarını şu sözlerle dile getirdi: "Şu an arkadaşlar çalışıyor ama proje ekibi yok. HBB liyakat anlamında yetersiz. GEDAŞ Müdürü Ahmet Bey'e, yolları ve sahilleri hızlı şekilde projelendirmelerini söyledim. Aksi takdirde üç ayda bile proje çıkmaz. Arkadaşlara görev verdik, yapın dedik ama herkes burada makam istiyor. Kimse burada deprem oldu, burayı ayağa kaldıralım demiyor."

   Öntürk, Hatay'ın mevcut durumu ve belediyenin eksikliklerini şu şekilde açıkladı: "Şu an bizim işi bilen bir ekiple yol yürümemiz lazım. Bu eksikliklerimizi bakanlıkla tamamlıyorum. Altınözü'nde tornacı, dönerci, kuyumcu yan yana. Küçük Sanayi Sitesi yapacaklar, yerleri yok. Belediyenin 10 dönüm yeri var. Hibe ettim, hemen gidip başlayın dedim. Defne'de her şey dağınık, yol kenarlarında ve kaldırımlarda demir yığınları yükseliyor, düzen yok. Şehir bizim şehrimiz, kimin malını kime vermiyoruz."

   "Antakya'nın Alan Problemi Var"

   Başkan Öntürk, Antakya'nın alan problemlerine de değindi: "Antakya'nın alan problemi de var. Bir taraf SİT alanı, diğer taraf dağlık ve ova. Arsa yönünden zengin değiliz. Bugüne kadar da hep kötü imarlar yapılmış. Ben niye bakanlıklara yüklüyorum bazı işleri? Bütçemiz yok diye. Sağ olsun Cumhurbaşkanımıza rica ettik. Bakanlarımıza talimat vererek 'kanun çerçevesinde Hatay'ın işlerini yapın' dedi."

   Başkan Öntürk'ün bu açıklamaları, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut durumu ve geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. Liyakat sorunlarının çözülmesi ve projelerin hayata geçirilmesi için merkezi hükümetin desteğiyle Hatay'ın kalkınması hedefleniyor. Başkan Öntürk'ün bu çabaları, Hatay halkının daha iyi hizmet alabilmesi için önemli bir adım olarak görülüyor.

   Yurtta Haber

   Yorum Yazın

   Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yurtta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  • SüperLig Puan Durumu
   TakımOAP
     O A P
   1.GALATASARAY A.Ş. 38 92 102
   2.FENERBAHÇE A.Ş. 38 99 99
   3.TRABZONSPOR A.Ş. 38 69 67
   4.RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ 38 57 61
   5.KASIMPAŞA A.Ş. 38 62 56
   6.BEŞİKTAŞ A.Ş. 38 52 56
   7.EMS YAPI SİVASSPOR 38 47 54
   8.CORENDON ALANYASPOR 38 53 52
   9.ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 38 48 50
   10.BITEXEN ANTALYASPOR 38 44 49
   11.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. 38 50 44
   12.YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. 38 54 44
   13.YILPORT SAMSUNSPOR 38 42 43
   14.MONDİHOME KAYSERİSPOR 38 44 42
   15.ATAKAŞ HATAYSPOR 38 45 41
   16.TÜMOSAN KONYASPOR 38 40 41
   17.MKE ANKARAGÜCÜ 38 46 40
   18.VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK 38 49 40
   19.SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. 38 42 37
   20.İSTANBULSPOR A.Ş. 38 27 16
   İstanbul nöbetçi eczaneleri