Reklamı Geç
https://www.coloniam.com.tr

Çekmeköy Beceriksizliğinizin Kurbanı mı oluyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çekmeköy Beceriksizliğinizin Kurbanı mı oluyor?
Çekmeköy İlçesinde 5 Mahallenin İmarının yeniden iptal edileceği yönünde çıkan iddialar Müteahhit ve vatandaşı tedirgin etti.

Çekmeköy Merkez ,Hamidiye, Çamlık, Mehmet Akif ve Mimar Sinan Mahallelerinin İmarları 2016 yıllında 1/1000 lik Planların 1/ 5000 lik planlar ile uyuşmadığı gerekçesi ile iptal edilmişti. O yıllarda İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için Çekmeköy İmarlarını İBB Meclisinden geçirerek açmış ve Çekmeköy Belediyesine Mahkeme kararına uyması ve 1/1000 lik Planların 1/ 5000 lik planlara uygun hale getirilmesini istemişti.

Aradan geçen onca zamanda Çekmeköy Belediyesinin bu 1/1000 lik imarları düzeltmemesinden dolayı yeniden İmarların kapanacağı iddiaları yeniden Müteahhit ve vatandaşı tedirgin etti.

3. Köprü yolunun yapılması ile 180 Dönüm civarı bir arazinin Çekmeköy Belediyesine kaldığı ve tüm donaltı alanlarını oraya kaydırarak bulduğu çözümünde geçmişte yapılan yanlış planlama sebebi ile işe yaramadığını söyleyen Mimar ve Mühendisler, “Çekmeköy’de geçmişte yapılan yanlış planlama bir çok vatandaşın ve Müteahhidin mağdur olmasına, İntiharlara ve evini teslim alamayan bir çok vatandaşın mağdur olmasına sebep verdi. Pandemi sürecinde zaten zorda olan Müteahhitler yeni bir imar kapanmasında biter hale gelecektir. İnşaat sektörünün durması sadece Müteahhit için zarar değildir. İnşaat sektörüne hizmet eden yan sektörler ve binlerce insan bu zarardan büyük etkilenecek ve evlerine kuru ekmek dahi götürmekte zorlanacaklar.” Dedi.

Kimin beceriksizliği…

Çekmeköy İlçesinde 5 Mahallenin 1/1000 lik planlarının bugüne kadar 1/5000 lik planlara göre düzeltilmemesi yüzünden kapanma riskinin olduğu iddiaları gerçekten doğru ise Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İmardan sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer Yazıcı ve Hukuktan sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Ahmet Epli’nin bu süreci neden iyi yönetemediği ve görevlerini neden zamanında yerine getirmediği kamuoyunca merak edilen sorular arasında yer aldı.

 Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İmardan sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer Yazıcı ve Hukuktan sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Ahmet Epli’nin Çekmeköy İlçesinde 5 Mahallenin imarlarının durdurulması yönünde çıkan iddialara kamuoyu adına cevap vermesini ve halkı doğru bilgi ile bilgilendirmesini isteyen vatandaşlar, “ gerçekte böyle bir durum varsa bizlere bir açıklama yapılsın bizlerde önlemlerimizi alalım. Kendi beceriksizlikleri yüzünden bizleri mağdur etmeye kimsenin hakkı yok” diyerek tepkilerini dile getirdiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Görevini tam yapmayan Çekmeköy Belediyesi yüzünden Dükkan sahibi Kiracısını vurdu…Önceki Haber

Görevini tam yapmayan Çekmeköy Belediyes...

Çekmeköy Belediyesinin Yapamadığını “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapıyor”…Sonraki Haber

Çekmeköy Belediyesinin Yapamadığını “Çev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!