Reklamı Geç

Çekmeköy’de “Yandaş” vurgunu…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çekmeköy’de “Yandaş” vurgunu…
Çekmeköy Kamuoyunun merakla beklediği Engelliler Okulu yapımı için düzenlenen 2. ihale kime verildi?

Çekmeköy Belediyesi’nin hayırsever İş Adamlarının desteğiyle Engelli çocukların eğitim görmeleri için özel donanımlı bir okul yapmak için basın aracılığı ile geçmiş yıllarda duyurduğu Mülkiyeti Çekmeköy Belediyesine ait olan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen 148 ada 18 Parsel üzerine kurulması planlanan okul için Çekmeköy Belediyesi İlk ihaleyi alan firma ihaleden Ekonomik Krizi bahane ederek çekildiği için yeni ihale bugün Çekmeköy Belediyesinde yapıldı.

Çekmeköy Belediyesinde yapılan İhaleyi CHP Belediye Meclis Üyeleri Sami Yayla ve Ünal Bellek Çekmeköy Halkı adına duyarlılık göstererek takip etti.

 

Çekmeköy’ün Parası çöp oldu…

Çekmeköy Belediyesinde 2020/94299 İhale numarası ile Özel Eğitim Ve İş Uygulama Merkezi İkmal İnşaatı Yapım İşi olarak yapılan ihaleye 5 firma katılım sağladı. İhaleyi 8553.0000 TL Bedel ve 600 Gün Teslim ile EkşioğluYapı Sanayi A.Ş firması aldı.

İlk İhale 8.640.000 TL  bedel karşılığı ile 460 günde teslim etme şartıyla Ak Parti Iğdır İl Başkanına ait olan Demirel Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş aldı. Firma 2 ile 3 Milyon  TL arasında bir rakam hak ediş aldıktan sonra İnşaat Malzemelerinde yapılan zamları öne sürerek Tefe Tüfe oranında bir artış talebini öne sürerek kanun kendisine tanıdığı hakkı kullanma yoluna gitti. Talebi karşılık görmeyen firma ilgili bakanlığa müracaat ederek ihaleden tasfiyesini istedi.

Ak Parti Iğdır İl Başkanına ait olan Demirel Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin bugüne kadar yapmış olduğu İnşaat hakkında bilgilerine başvurduğumuz Müteahhit, Mimar ve İnşaat Mühendisleri “yapılan işe bakıldığında alınan para çok yüksek. Mevcut yapı o kadar yüksek bir para harcanmış görünmüyor.” Dedi.

 

Çekmeköy Blediyesi Zarar etmedi mi?

Yapılan bu ihale’ye bakıldığında, Ekonomik Krizi Bahane ederek Tefe Tüfe oranında zam talep eden Ak Parti Iğdır İl Başkanına ait olan Demirel Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye istediği fark verilmiş olsaydı 2 ile 3 Milyon arasında aynı firmaya ödenen hak ediş çöpe gitmeyerek Çekmeköy Belediyesi daha az zarar mı edecekti sorusu akıllara getirdi.

Engelli çocukların eğitim görmesi için ONBO Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yapım masraflarını üstlenerek bağışçı olduğu ve yaptığı bağışların şuan için çöp olduğu görülen bu okul için devam eden sürçte ONBO Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bağışçı olarak tekrar devam edip etmeyeceği konusunda ise Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’dan Kamuoyu bir açıklama bekliyor.

 

 

CHP Takipçisi olacağız…

Çekmeköy Halkı adına duyarlılık göstererek Çekmeköy Halkının ve Bağışcının paralarının yok olmaması için İhaleyi takip eden CHP Belediye Meclis Üyeleri ,Çekmeköy Halkının bize verdiği Muhalefet Denetim görevini en iyi şekilde yerine getirerek bu ve bunun gibi konuların takipçisi olacağız. Yeniden yapılan bu ihalenin de adrese teslim ihale olup olmadığını araştırarak kamuoyu ile ilerleyen günlerde paylaşacaklarını belirttiler.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Poyraz Sahip Çıkamadı, Gözler Muhalefete DöndüÖnceki Haber

Poyraz Sahip Çıkamadı, Gözler Muhalefete...

Poyraz'a, Bilinçli Komplo mu Kuruldu?Sonraki Haber

Poyraz'a, Bilinçli Komplo mu Kuruldu?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!