Reklamı Geç
http://www.alibabaninbirciftligivar.com/

FETÖ’den KAPATILAN ÇEKSİAD YENİ’den AÇILIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FETÖ’den KAPATILAN ÇEKSİAD YENİ’den AÇILIYOR
16 Temmuz’da FETÖ PDY ‘den kapatılan kısa adı (ÇEKSİAD) olan Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği yeniden açılıyor.

15 Temmuz hain FETÖ PYD darbesi sonucunda Ülkemiz ciddi anlamda zarar görmüş ve FETÖ PYD Örgütüne yönelik yardım ve destek sağladıkları öngörülen dernek ve vakıflar kapatılmıştı.

Çekmeköy’de bulunan kısa adı (ÇEKSİAD) olan Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği’de FETÖ Terör örgütüne destek ve finansman sağladığı iddia edilerek Paralel yapı operasyonunda 1299 dernek 19 Sendika Resmi Gazetede yayınlanan OHAL kapsamında kapatılmıştı.

Devlet Bilgiyi kimden aldı…

Cumhurbaşkanlığı o dönemde İlçelerden FETÖ PYD’ye yakınlığı olan ve Finansman sağlayan Dernek ve Vakıfların bilgisini istemiş ve gelen bilgiler neticesinde ÇEKSİAD hakkında FETÖ PDY ‘de ye finans ve destek sağladığı kanısı ile kapatılmıştı.

Bugün tekrardan açıldığı yönünde bilgiler gelen ÇEKSİAD hakkında FETÖ PDY ‘de ye finans ve destek sağladığı yönünde bilgi veren kimdi sorusu akıllara geldi.

ÇEKSİAD’ın Amerika gezisi içerisinde bulunan ve o tarihte bu geziye katıldığı bilinen Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel’in gezide iddia edilen Fettullah Gülen’e gizli ziyaret nedeni ile korktuğu için dönemin ilçe kaymakamına bu derneğin adını vererek kapatılmasını sağlattığı kamuoyunda konuşuluyor.

Şahmettin Yüksel’in Belediye Başkanlık hayallerine bu ziyaretin ve ÇEKSİAD arşivlerinin zarar vereceği korkusu yüzünden bölgeye hizmet eden bir derneği iddia edildiği gibi kapattırdı ise o dernek içerisinde üye olan onca masun insanın kamuoyu önüne bunlar FETÖ PYD’ci diyerek hedef göstermesi ne kadar doğru oldu?

Kendisi Çocuğunu FETÖ PYD’ye ait okullarda okuturken bir anda iddialar eğer doğru ise onca masum insanı çocuklarının önünde terör örgütü finansmancıları olarak göstermesi hangi dine hangi ahlaka sığdı?

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın bu konu hakkında bilgisi olduğu da iddialar arasında yer alırken Şahmettin Yüksel’i hangi amaç ve hangi çıkar için koruyup kolladığı ise artık kamuoyunda bunlar her işte ortak yarın bu başkanlık bittiği zaman edindikleri yaptıkları her şey gün ışığına çıkacaktır. Bunlar büyük vebal altındalar ve bu dünyada olmazsa öbür dünyada bu yaptıklarının hesabını verecekler diyerek tepkiler yükselmeye başladı?

Nejat Zeytin ve yönetimi yeniden geliyor…

Yakın zamanda Devletin gerekli birimlerinden ÇEKSİAD hakkında temiz raporu eline ulaşan Nejat Zeytin’in kapatılma esnasında olan yönetimi ile bir toplantı yapacağı ve ÇEKSİAD’ı yeniden açacağı da edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı.

ÇEKSİAD İsim değiştire bilir…

ÇEKSİAD’ın yapacağı ilk kongrede kapatılarak yeni bir yapı ve isim ile bölgede güçlü bir dernek kurularak kendilerini zan altına attığı iddia edilen Şahmettin Yüksel ve Ahmet Poyrazla hesaplaşacağı edindiğimiz bilgiler arasında en dikkat çeken iddia olarak yer aldı.

Ahmet Poyraz ve Şahmettin Yüksel ÇEKSİAD Hakkında hep neden sessiz kaldı?

ÇEKSİAD Kurucu Kurulunun birçok üyesi kapatılma sürecinde ve kapatıldıktan sonra dahi Çekmeköy Belediyesinde sürekli iki Belediye Başkan Yardımcılarının odalarında olduğu gözlerden kaçmıyordu. Her konuda Cumhurbaşkanı ile aynı söylemler içinde olan bu ikili ÇEKSİAD hakkında hiçbir ters söylem sergilememesi o kişilerin kendileri hakkında bildikleri şeyleri kamuoyu ve adli birimler ile paylaşmalarından korktuklarından kaynaklandığı iddiası gündeme geldi.

Şahmettin Yüksel bu ilçe’de bunca yaptıkları ile Belediye Başkanı olamaz…

Haber sitemize konuşan  bir ÇEKSİAD üyesi Şahmettin Yüksel hayallerine bence veda etsin onun bu ilçeye verdiği zarar haddini aştı artık gün hesaplaşma günü ve bu hesap onun için ağır bir hesap olacak. Hayalini kurduğu Belediye Başkanlığı koltuğunu asla Çekmeköy’de bulamayacak o gizli oyunlar çevirerek kendisi ve ailesinin servetine servet kattı. Bizleri kendisini kurtarmak için kamuoyunda FETÖ‘cü gösterdi. FETÖ elebaşını o ziyaret etti ve ziyareti esnasında olan şeyleri biliyoruz diyerek tepkisini ve iddialarını dile getirdi.

Bu kişinin iddiaları şayet doğru ise ilerleyen günlerde birçok gizli kalmış bilgilerin ve iddiaların gün ışığına çıkacağı şimdiden ortaya çıkmış oldu.

Yurttahber.com haber sitesi olarak bu iddiaların takipcisi ve araştırmacısı olarak kamuoyunu bilgilendireceğiz….

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Çığ bölgesinde arama çalışmalarına ara verildiÖnceki Haber

Çığ bölgesinde arama çalışmalarına ara v...

Çekmeköy’ü kaybettiren Şahmettin Yüksel'in Videosu…Sonraki Haber

Çekmeköy’ü kaybettiren Şahmettin Yüksel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!