Reklamı Geç
https://www.coloniam.com.tr

Görevini tam yapmayan Çekmeköy Belediyesi yüzünden Dükkan sahibi Kiracısını vurdu…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Görevini tam yapmayan Çekmeköy Belediyesi yüzünden Dükkan sahibi Kiracısını vurdu…
Görevinizi tam yapsaydınız, Mal sahibi Kiracısını vurmazdı…

Çekmeköy Şahinbey Caddesi üzerinde bulunan kafe işletmecisi Mal Sahibi ile kira yüzünden tartıştı. Mal Sahibi Cafe İşletmecisi Kiracısını biriken kira borcu yüzünden aralarında çıkan tartışma esnasında silahla 4 el ateş ederek yaraladı.

Geçtiğimiz aylarda Yurtta Haber Gazetesi olarak gündeme taşıdığımız ve Çekmeköy Belediyesinin gözleri önünde Ulusal bir Markete usulsüzce kaldırım işgal edilerek genişletilip kiraya verilen dükkânın asma katı yine usulsüzce Çekmeköy Belediyesinin gözleri önünde bir kafe’ye kiraya verildi.

Yurtta Haber Gazetesi olarak yapmış olduğumuz araştırmada kanunen kiraya verilmesi imkânsız olan bu asma kat Mal Sahibi ve Kiracı arasında zamanla sorun oldu. Mal Sahibi yeri kira’ya verirken “ben belediyeden çözerim, ayrı bir kapı numarası alarak elektirik su ve doğalgaz çekebilirsin” sözü vererek yeri kiraya verdiği ve aradan geçen zaman içerisinde sözünde durmadığı için tartıştıkları yönünde iddialarına ulaştı.

Çekmeköy Belediye Başkan yardımcısı Ömer yazıcı’nın gözleri önünde kanunsuzca büyütülen ve Ulusal bir Market zincirine kiraya verilen dükkan halen daha hangi yasal dayanakla büyütüldüğü kamu oyunca merak edilirken, Aynı Dükkanın asma katına işletme açılması için tadilat yapılmasına ve işletme açılmasına Çekmeköy Belediye zabıtası neden müdahale etmediği ve yeri mühürlemediği şaşkınlık yarattı.

Mal sahibinin Maddi gücüne güvenerek usulsüzce büyüttüğü dükkânından cesaret alarak “her şey Çekmeköy Belediyesin’de bir şekilde çözülür nede olsa” mantığı ile hareket etmesi Çekmeköy halkını şaşırtmadı.

Çekmeköy içinde bu tür asma katların usulsüzce kiraya verildiği ve Çekmeköy Belediyesinin bu yerlere göz yumduğunu belirten vatandaşlar, “Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Yazıcı’da kendinden önce o koltuk da oturan diğer isimlerden bir farkı kalmadı. Biraz çıkıp sokakta dolaşsın ilçemizi el birliği ile nasıl mahvettiklerini görsün” dediler.

Kamuoyu adına Çekmeköy Belediye yetkililerine soruyoruz...

Çekmeköy Şahinbey Caddesinde Ulusal Market zincirine kiraya verilmek için bu dükkânı hangi kanun ve izin ile büyüttünüz.

Dükkân Sahibi yeri bir şekilde sizlerin gözü önünde büyütüp Ulusal Market zincirine kiraya verdikten sonra asma katını kiraya vermek için tadilat yaparken yasal işlem yaptınız mı?

Asma katı kiralayan Kafe sahibi o yerde tadilat yaparken yasal işlem yaptınız mı, yaptıysanız neden usulsüz tadilat yapılıyor diye mühürlemediniz?

Her iki taraf arasında sizlerin görevini tam yerine getirmemeniz ve yeri mühürlemediğiniz için çıkan bu tartışmada sizin hiç mi suçunuz yok?

 

GÖREVİNİZİ tam anlamı ile yerine getirmemeniz ve yeri mühürlememeniz “O tartışmada ateşlenen Silahtan çıkan Mermiler belki bir can alacaktı. Vurulan Esnaf’ın bacağına isabet eden kurşun ömür boyu sakat kalmasına sebep olmasında hiç mi vicdanınız sızlamayacak?

İnsanlar sizlerin görevlerini tam manası ile yerine getiremediği için ya Köprüye çıkıp intihar ediyor yada artık bir birini vuruyor. Çekmeköy Belediyesinde üst düzey yetkililerin Rant Rüşvet ve haksız kazanç sağladıkları yönünde her geçen gün çıkan bu iddialar karşısında suskunluğunuzu korumaya devam mı edeceksiniz? Yoksa farklı yollarla Pazar günü mesaileri ile “biz zaten olayları bir şekilde kapatıyoruz” düşüncenize devam mı edeceksiniz?

Çekmeköy Belediyesi olarak kanunları kendi imenfaatlerinize göre uygularken, TBMM'de onca Vekil, hükümette onca bakanlık imar ve şehircilik üzerine neden boşuna ve zaman kaybederek kanun çıkarmak ve kanunları uygulama için uğraşıyor?

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
POYRAZ’IN OKUS POKUSU ile OTOPARK GİTTİ VİLLA GELDİ...Önceki Haber

POYRAZ’IN OKUS POKUSU ile OTOPARK GİTTİ...

Çekmeköy Beceriksizliğinizin Kurbanı mı oluyor?Sonraki Haber

Çekmeköy Beceriksizliğinizin Kurbanı mı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!