Reklamı Geç
http://www.alibabaninbirciftligivar.com/

"Kul hakkı yemem ve yedirmem" diyen Poyraz, bu işe ne diyeceksin?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Kul hakkı yemem ve yedirmem" diyen Poyraz, bu işe ne diyeceksin?
Ömerli Koçulu Bölgesindeki ASTON Firmasına ait olan tesisteki İCA Tabelası haberimiz sonrası indiriliyor.

Yurtta Haber Gazetesi olarak Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve yardımcısı Ömer Yazicı'yı ICA Tabelası asılarak Melen Çayı taşıma borularının  geçtiği 316 ve 91 nolu parsellerin ASTON Firması tarafından işgal edildiğini yaptığımız haber ile uyarmamıza rağmen hiçbir işlem yapmadı. 

 

Haberimizi gören ve haberimizi ihbar olarak dikkate alan ICA 3. Köprü Otoyol Müdürü Mustafa Toprak konunun araştırılması için bir mühendis görevlendirerek tabelanın neden orada asılı olduğunun araştırılması talimatını verdi. 

 

Yapılan inceleme sonrası Gazetemizin duyarlılık göstererek yapmış olduğu habere teşekkür eden Mustafa Toprak, "ICA olarak biz  yüzlerce tedarikçi  firmadan malzeme temini yapıyoruz.  Bu firma ilede geçmiş yıllarda çalışmamız olmuş fakat bize ait bir tabela asması yasal değil. İlgili firmaya gerekli uyarıları yaparak bize ait olan tabelanın indirilmesini istedik.  Firma tabelayı indireceğini bize beyan etti.  Ben bizzat tabelanın indirilmesi için yetkili arkadaşları görevlendirileceğim. Ücra bir yerde olan bu tesisin bizim tabelamızı astığından yaptığınız haber sonrası bilgimiz oldu. ICA'ya ait o bölgede bir tesis olmadığını tekrardan sizlerin aracılığı ile kamuoyuna bildiriyoruz." Dedi..

 

Bir taşla iki kuş diye buna denir...

 

ASTON Firması Gazetemizin konu ile alakalı söz hakkı vermek ve bilgi almak için gönderdiği sorularda ICA'ya ait tabelanın dönemin başbakanı olan ve şuanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar ile asıldığını iddia etmişti. 

 

ASTON Avukatından gelen cevapta,

''Çekmeköy Koçulu Köyünde bulunan müvekkil şirketin fabrikasının bulunduğu arsası 15/03/2016 tarihinde müvekkil şirketçe satın almıştır. Akabinde ICA İŞTAŞ ASTALDİ ADİ ORTAKLIĞI ile 3. Köprü için kullanacak menholler için müvekkil şirket sözleşme imzalanmıştır.  (Sözleşme no: ICA-PRC-017 DRENAJ KONTROL BACASI TEMİNİ TEDARİKÇİ SÖZLEŞMESİ). Bu sözleşmeye istinaden ICA İŞTAÇ ASTALDI ADİ ORTAKLIĞININ Dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından imzalı başbakanlık genelgesi (Sayı: B.02.PPG.0.12-010-06/7220) ve (Konu: Kuzey Marmara (3. Boğaz köprüsü dahil) otoyol Projesi) ne dayandırarak verdiği yazıda özetle 0 ada 315 parselde imalat yapılacağını şantiye olarak kurulabileceğini söylemektedir.'' derken Melen Çayının Taşıma borularının geçtiği  316 ve 91 nolu Parselleri ICA tabelası ile işgal edebilirsiniz demiyor.

 

Bu firma bu gücü kimden alıyor...

 

Aston Firması kendi Parseli dışında komşu parselleri kendisine ait olmayan bir tabela ile  işgal etmesindeki cesareti ve gücü kimden buluyor.  Çekmeköy Belediyesi yetkilileri bu yasal olmayan işgale neden ses çıkarmıyor? Kul hakkı yemem ve yedirmem diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz buna ne diyeceksin? 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İBB Yoksul çocuklar için KREŞ yapmak istiyor, Poyraz ve Yüksel Sümen altı yapıyor?Önceki Haber

İBB Yoksul çocuklar için KREŞ yapmak ist...

CHP Grup Başkan Vekili Ünal Bellek'i CHP'liler İstifa'ya davet etti!..Sonraki Haber

CHP Grup Başkan Vekili Ünal Bellek'i CHP...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!