Reklamı Geç
https://www.coloniam.com.tr

Poyraz, Gizli anlaşmaya sadık kalmak için mi Yusuf Mengir’i Saha’ya sürdü?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Poyraz, Gizli anlaşmaya sadık kalmak için mi Yusuf Mengir’i Saha’ya sürdü?
Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı Kongresi yaklaştıkça yerli ve ithal adaylar arasında büyük çekişme başladı.

Çekmeköy’de Ak Parti’ye son dönemde oy kaybettiren ekip olarak kayıtlara geçen Ümraniye ekibi yine sahneye çıktı. Çekmeköy’de vatandaşların ve teşkilatın yaka silktiği bu ekip Kulis iddialarına göre Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’dan aldığı talimat ile Yusuf Mengir’i aday olarak sahaya çıkardı.

Yusuf Mengir 2008 Yılında ilçe kurulurken Ahmet Poyraz ve Şahmettin Yüksel ekibi ile Çekmeköy’e geldi. Ak Parti Çekmeköy İlçe Teşkilatında Teşkilat Başkanlığı yapan Yusuf Mengir halen Ahmet Poyraz’a danışmanlık yapıyor.

Teşkilat Mensupları Yusuf Mengir’e seslenerek “Teşkilat artık Çekmeköy içinden bir aday istiyor. Kendisine bugüne kadar yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.  Zaten şuan mükâfat olarak kendisine Çekmeköy Belediye Başkan danışmanlığı verildi. Kendisinin Siyasi bilgisinden danışmanlık olarak zaten yararlanılıyor. Danışman olarak kalması Çekmeköy için daha faydalı olacaktır.” diyerek İlçe Başkanlığı görevine Çekmeköy’lü bir ismin getirilmesi Ak Parti’ye daha fazla fayda getireceğini söylediler.

Ahmet Poyraz ne yapmak istiyor?

2019 Yerel seçimlerini kazanmak için Ahmet poyraz’ın Demokrat Parti Adayı Hüseyin Avni Sipahi ile 2024 Yerel seçimleri için pazarlık yaptığı yönünde sokaklarda en çok konuşulan bir iddia gerçeklik kazanmaya başladı. Ahmet Poyraz 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Hüseyin Avni Sipahi’nin Çekmeköy’de kendisinden sonra Belediye Başkanı olması için “bu ilçeyi anca Ak Parti’ye Hüseyin Avni Sipahi kazandırır” diyebilmek ve aday olarak Hüseyin Avni Sipahi’nin gösterilmesini sağlamak için bilinçli bir şekilde Sipahi ile yaptıkları iddia edilen anlaşma gereği Ak Parti’yi zayıflatmaya mı çalışıyor?

Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanlığına 2024 Yılında Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday olma riski olmayacak ve bu gizli anlaşmaya hizmet edecek, sözünden çıkmayacak pasif bir ilçe başkanı getirme çabaları Teşkilat üyelerini ve Partilileri kızdırıyor.

Teşkilat Mensupları ve Partililer Genel Merkeze Ahmet poyraz’ın son dönemi olması ve Hüseyin Avni Sipahi ile aralarında 2024 Yılın seçimleri için gizli bir anlaşma olduğu ve bundan dolayı Çekmeköy’de Ak Parti’ye bilinçli olarak oy kaybettirmeye çalıştığı yönünde şikâyet mailleri attıklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu şelikde ulaşmaya çalışarak bu oyunu bozacaklarını söylediler.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Solmazlar Group'dan İntihar Tiyatrosu...Önceki Haber

Solmazlar Group'dan İntihar Tiyatrosu...

Fabrikayı yıkıyorsan, Rüşvet alanları da Yargılat…Sonraki Haber

Fabrikayı yıkıyorsan, Rüşvet alanları da...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!