Reklamı Geç
https://www.coloniam.com.tr

Poyraz, Kendisi ile Çelişti!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Poyraz, Kendisi ile Çelişti!..
Yandaş Büfelerden aranmayan Ruhsat, BELTUR 'dan aranıyor...

İBB Madenler Meydanında Gençlerin Üniversite tercih döneminde destek olmak için danışmanlık çadırı kurdu.   

 

İBB tarafindan kurulan Danışmanlık birimlerine gelecek olan gençlerin su ve çay ihtiyacını karşılamak için İBB İştiraki olan BELTUR mobil büfesini Madenler Meydanına göndermesi ile Madenler Meydanında İBB,Çekmeköy ve Ümraniye Zabıtaları karşı karşıya geldi. 

 

İBB ''Ana arterler ve Meydanlar benim kontrolümde ve bu alanı ben istediğim şekilde kullanım hakkına sahibim'' desede Çekmeköy Belediyesi ''bu meydan bizim sınırlarımızda bizden izin almadan birşey yapamazsınız'' diyerek BELTUR'a ait Mobil büfeyi kaldırmak için tüm Zabıta gücü ile Meydanda bekliyor. 

 

Çekmeköy Belediyesi kamuoyu bildiriminde kendi ile çelişti...

 

Çekmeköy Belediyesi Kamuoyuna yapmış olduğu bildiride''...Hal böyle olunca bir kamu kurumu olarak

yasalara uygun olmayan bir faaliyete izin vermemiz beklenemez. Eğer bu konuda bugün açık bir kapı bırakırsak,

farklı kişi ve kurumların kanuna aykırı hareket etme taleplerinin de yolunu açmış oluruz.'' demesi tüm gözleri Çekmeköy'de bulunan Park ve Bahçelerdeki işletmecilere çevirdi. 

 

Çekmeköy Şile yolu üzerinde bulunan bir petrol istasyonunun yanında ki arsada bulunan kaçak büfe ilk akla gelen yer oldu.

 

Bu büfe sahibi Kardeşi Seyrettin Yıldırım'ın CHP'den Çekmeköy Belediye Başkanlığı adaylığı döneminde Ulusal Kanallara birileri tarafından  çıkarılarak ispattan yoksun iddialarda bulunmuş ve bunun karşılığında Ruhsatsız Büfesi görmezden gelindi. 

 

...İstanbul Büyükşehir Belediyesinden meydanlarda mobil büfe açabilme yetkisini alıp, yazılı olarak bize hem inşaat hem de gida

güvenliği açısından işletme ruhsatı başvurusunda bulunduğu takdirde, hemşehrilerimizin azami faydası gözetilerek gerekli işlemler yapılacaktır... diyen Çekmeköy Belediyesi Şile Yolunda bulunan o büfe için hangi güvenliği uygun gördü ve işletme Ruhsatı olmadan halen çalışmasına izin veriyor?

 

Çekmeköy İlçesi Sınırları içerisinde bulunan Ömerli, Koçulu ve Hüseyinli Mahallelerinde yapılan Kaçak Fabrikalar, Çekmeköy'ün çeşitli Mahallelerinde yapılan Kaçak yerleri farklı sebepler ile  görmeyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve ekibi bugün tüm gücü ile Madenler Meydanında olması yapmış olduğu kamuoyu bildirisinin samimiyetsizliğini gösterdi.

Çekmeköy Belediyesi tarafından Sosyal Medya üzerinden yapılan kamuoyu bildirisene yüzlerce vatandaş tepki yorumları atarak Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ı protesto etti. 

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın seslenen vatandaşlar kamuoyu bildirisinde yazdıklarınızda samimiyseniz gelin önce sizin görmezden geldiğiniz Kaçak Yapıları, akrabalarınıza verdiğiniz Parklardaki İşletmeleri ve kaçak fabrikaları temizleyelim. Dedi...

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çekmeköy'de Kayınçoya Peşkeş, İBB'ye Yasak...Önceki Haber

Çekmeköy'de Kayınçoya Peşkeş, İBB'ye Yas...

Poyraz Madenlerde Çark etti...Sonraki Haber

Poyraz Madenlerde Çark etti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!