Reklamı Geç
https://www.coloniam.com.tr

POYRAZ’IN OKUS POKUSU ile OTOPARK GİTTİ VİLLA GELDİ...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
POYRAZ’IN OKUS POKUSU ile OTOPARK GİTTİ VİLLA GELDİ...
Çekmeköy’de her gün yeni bir yandaşa sağlanan Rant’a bir yenisi daha mı ekleniyor?Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın istediği değişiklik, Planlama Müdürlüğünün olumsuz görüşüne karşın, Ak Parti grubunun oylarıyla kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Çekmeköy Kuzey Marmara Otoyolu kenarında bulunan yaklaşık 16 bin metrekarelik arazi için istenen imar planı değişikliği teklifini görüştü. Çekmeköy 3328 parsel ile 118 ada 4 parselleri kapsayan alanda, yürürlükte bulunan imar planlarında belirlenen büyüklükte otopark alanına ihtiyaç olmadığı gerekçe gösterilerek yapılan teklif, AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

 

BU ARSA OTOYOLU KAYDIRMIŞTI…

Söz konusu arazinin sahipleri, arazilerinin bir kısmından geçen Kuzey Marmara Otoyolu’nun kaydırılmasını sağlamış, konuyla ilgili haber 2016 yılında basına yansımıştı.

 

OTOPARK GİTTİ VİLLA GELDİ

Daha önce otoyolu kaydıran arsa için istenen yeni imar planı değişikliği ile ilgili olarak, İBB Şehir Planlama Müdürlüğü Meclise gönderdiği değerlendirme yazısında özetle şöyle denildi:

“Parselleri etkileyen otopark alanının yaklaşık 1385 metrekarelik kısmının 2 kat yapılaşma koşullu konut alanına alındığı düzenlemenin, daha önce Meclis Kararı ile reddedilen düzenleme ile benzer olduğu görülmektedir. Söz konusu düzenleme üst ölçekli plan kararlarını etkilememekle birlikte otopark alanının bir kısmının konut alanı olarak düzenlenmesi plan bütünlüğü içerisinde teknik donatı alanının azaltıcı, yapı ve nüfus yoğunluğunu arttırıcı olduğundan alt ölçekli imar planı kararlarına aykırı nitelik taşımaktadır”.

Planlama Müdürlüğünün olumsuz görüşüne karşın, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın istediği değişiklik, Ak Parti grubunun oylarıyla kabul edildi. CHP ve İyi Parti grupları değişiklik teklifine ret oyu verdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısına Solmazlar Group için RÜŞVET veren İ.M isimli şahıs kim?Önceki Haber

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısına S...

Görevini tam yapmayan Çekmeköy Belediyesi yüzünden Dükkan sahibi Kiracısını vurdu…Sonraki Haber

Görevini tam yapmayan Çekmeköy Belediyes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!